HOKEJ-KARTY.CZ ONLINE STORE - Collect, trade, enjoy!

Shopping cart

Shopping cart is empty...

Collector´s Dictionary

ZÁKLADNÍ POJMY SBĚRATELŮ HOKEJOVÝCH KARET

Zde bychom Vás rádi seznámili se základními pojmy, které Vám pomohou lépe se orientovat v branži sběratelství hokejových karet.

TIPY A RADY PRO ZAČÁTEK

SLOVNÍČEK SBĚRATELE

REDEMPTION KARTY

GRADING - GRADOVÁNÍ KARET

JAK SPRÁVNĚ KARTY ULOŽIT

BECKETT
 

Více a více lidí se ptá, proč se taková spousta dalších rozhodla sbírat hokejové karty.
Jde o krásné hobby, které se může stát v některých případech i zajímavou investicí. Kartám se věnují lidé, pro které je hokej (nejen v NHL) neodmyslitelnou stránkou života. Právě díky tomuto koníčku se můžou přiblížit svým idolům a stát se svým způsobem součástí nejlepší hokejové ligy světa. Zvláště dnes, v době, kdy obstarat kartu s kouskem výstroje svého „hrdiny“ je poměrně jednoduché. Kolika z Vás se zatajil dech při pohledu na nějaký nádherný exemplář vytažený zrovna z toho vašeho balíčku? Skvělý pocit se dostavuje pokaždé, když se vám podaří rozšířit sbírku o kousek, po kterém toužíte delší dobu. Celý život je především o plnění snů a právě spoustu těch hokejových si dokážeme splnit díky sbírání hokejových karet.

Hokejové forum a burzy.

Sbírání hokejových karet se změnilo hlavně rozšířením internetu. Nejenže neuvěřitelně zrychlil komunikaci mezi sběrateli, umožnil okamžitě získat informace o novinkách či vydaných sériích, ale především poskytl možnost snadněji nakupovat a prodávat hokejové karty – u nás i v zámoří.

V roce 2011 jsme spustili česko-slovenský portál www.forum-hokej-karty.cz. Obrovským plusem je kromě velkého počtu návštěvníků z Česka, Slovenska a ostatních zemí, zejména výborná přehlednost a množství kategorií. Můžete zde karty vyměňovat, prezentovat svoji sbírku nebo si jen tak popovídat. 

Největší setkání sběratelů se každoročně koná v Torontu. Známá je pod názvem SportCard & Memorabilia Expo a setkávají se na ní sběratelé z celého světa. Právě na podobných akcích je vidět, že sbírání hokejových karet se nevěnují pouze „malé děti“, ale naopak je obrovským koníčkem pro spoustu dospělých. Obsazeno bývá více než 400 velkých stolů se všemožným sortimentem (od levnějších po doslova tisícidolarové karty, puky, repliky i hrané dresy a neuvěřitelné množství boxů). Nechybí ani skutečné legendy NHL, které se vám po zakoupení speciálního lístku podepíší. Na EXPU v Torontu jsme byli poprvé v roce 2018 a můžeme potvrdit, že jde o neuvěřitelný zážitek.

Věříme, že Vám výše uvedené rady a vysvětlivky pomůžou k lepší orientaci, pokud byste přesto potebovali s čímkoliv poradit, neváhejte nás kontaktovat na: info@hokej-karty.cz.