NOVINKY

arr3SOUTĚŽ O HODNOTNÉ CENY - WALL OF FAME!!! Vážení zákazníci.   NA NAŠEM FACEBOOKU Vám přinášíme druhou část dlouhodobé soutěže o... arr3PRODEJNÍ AKCE Říjen 2021 - ZDARMA magazín XHOCKEY k nákupu kusových karetVážení zákazníci, připravili jsme pro Vás SPECIÁLNÍ prodejní akci!Za každý nákup kusových karet v... arr3NOVÁ ČÍSLA BANKOVNÍCH ÚČTŮ! Vážení zákazníci. Věnujte prosím pozornost této informaci. Ode dneška máme NOVÁ ČÍSLA... arr3BECKETT píše o sběratelství v ČR!!! V Beckettu online vyšel článek o sběratelství v České republice! HOBBY POSTCARD: CZECH... arr3CDD Conference UPPER DECK 2020 JanuaryV dnech 7. až 9. 1. 2020 jsme se zúčastnili konference certifikovaných Diamond Dealerů Upper Deck... arr3Video z EXCLUSIVE CASE GROUP BREAKU Únor 01-2020 www.hokej-karty.cz ZDE!!Vážení zákazníci, zde si můžete prohlédnout video z EXCLUSIVE CASE GROUP BREAKU www.hokej-karty.cz... arr3NHL GLOBAL FAN TOUR 2019Vážení zákazníci a fanoušci hokeje!Dovolte, abychom Vás pozvali na sérii akcí, která bude probíhat... arr3EXPO BRNO 2019Dne 4. 5. 2019 se na Brněnském výstavišti konalo historicky první setkání sběratelů karet s názvem... arr3Nová služba v nabídce poštovného - ZÁSILKOVNA SKDne 8. 12. 2018 jsme spustili novou službu poštovného v našem obchodě pro slovenské... arr3PORADNA 2. DÍL - PŘÍSLUŠENSTVÍ.Jak ukládat karty? Používat slídy? Jaké folie vybrat? Použít toploader či One Touch holder? To jsou... arr3Zasíláme na SlovenskoZasíláme také na Slovensko, ale i do ostatních zemí celého světa.Zákazníci ze Slovenska mají také... arr3Platba na slovenský účet!Pro slovenské zákazníky jsme zřídili slovenský bankovní účet: 2300162174/8330. Můžete jej využívat...

ZBOŽÍ V AKCI

KONTAKTY

HOKEJ-KARTY.CZ s.r.o.
Vrchlického 1092
43601 Litvínov
tel: +420 602 635 912
info@hokej-karty.cz
Facebook: hokej-karty.cz
IČO: 10887555, DIČ: CZ10887555
Partner
Partner

» BECKETT
Beckett


Beckett Hockey Collector - hokejový ceník

Zde se zastavíme u magazínu, který je a hlavně byl nesmírně důležitou součástí sběratelského světa - časopisu BECKETT.


Koncept časopisu se během posledních let změnil. Zpočátku časopis obsahoval kromě samotného ceníku informace o chystaných novinkách, dopisárnu, termíny burz, vybrané kompletní checklisty určitých hráčů, ale také velice kvalitně napsané stránky pro sběratele hokejových karet. Mohli jste se seznámit s on-line aukcemi, přečíst si o trendech v kartičkářském průmyslu, rozhovory s tvůrci karet, profily legend, atd.


Jakmile však na trh začaly přicházet neustále nové a nové série, v Beckettu přestávalo být místa na všechny série, proto se vydavatel rozhodl některé méně frekventované vypouštět a nahrazoval je novějšími. Na trhu se totiž kromě klasického “beckettu” jako měsíčníku, objevuje každým rokem také silnější ročenka (Beckett Guide) se všemi vydanými kartami a kompletním checklistem! Zároveň je možné si zaplatit přístup do on-line databáze dokonce i pouze měsíční. Zde stačí zadat jméno série nebo hráče a objeví se Vám kompletní seznam včetně cen, který je zároveň velice snadné stáhnout. Ideální řešení, pokud Vás zajímá, kolik má který hráč vydaných karet a zároveň si chcete vyrobit wantlist.


Hodnota karet


Určitě vás zajímá, která karta je ve vaší sbírce nejcennější. Především si je třeba uvědomit, že ceny uvedené v Beckettu jsou orientační. Např. spousta podepsaných karet ze série Be A Player má podle ceníku 12 usd, přitom je koupíte bez problémů za 50 až 100,- Kč. A naopak, setkáte se s kartami, které mají BV 20USD, ale běžná cena na trhu je 600,- Kč. Proto je potřeba brát Beckettovou cenu s rezervou, přesto nic lepšího momentálně na trhu není a např. pro hodnoty insertních karet je Beckett stále velice aktuální.


U jersey karet s 2 barevným kouskem dresu se cena zvyšuje až 2x, pokud se jedná u unikátní kousek dresu (3+ barvy), potom klidně 3x. Stejně je tomu u patch karet, kdy nádherný kousek emblému (třeba hlava predátora) zvýší cenu karty několikanásobně! Obecně tedy platí, čím barevnější, tím vyšší cena.


V ceníku jsou uvedeny ceny karet o počtu alespoň 25 kusů. U limitovanějších kartiček jsou cenové výkyvy mnohdy tak výrazné, že by stanovení ceny nebylo přesné, proto je Beckett neuvádí. U těchto karet naleznete tzv. N/A.


U každé karty se nachází dvě čísla – jako hodnotu bereme vyšší částku. Slovem common se označují řadové karty (běžní hráči), semistars/goalies označuje gólmany a známější hráče, unlisted stars skoro největší hvězdy a listed stars představují skupinu hráčů uvedených v samotném ceníku. Hodnota karet – především však nováčkovských (RC) – podléhá výraznějším výkyvům. Na hodnotu mají vliv samozřejmě jak výkony hráče, jeho očekávaný potenciál, a v nemalé míře také to, za jaký tým hraje. Nesmíme zapomenout ani na národnost, ceny nováčků s ruským pasem padají mnohem výrazněji než karty kanadských hráčů.


Nejlepší Rookie (RC) karta Sidneyho Crosbyho stojí podle ceníku 10 000 dolarů, zatímco karta Alexandra Ovechkina "jen" 4 500 dolarů. Záleží také na tom, kolik silných sběratelů (tzn. lidí, ochotných zaplatit za nejlepší karty svého oblíbence částky v řádech tisíců korun) má ten který hokejista.


Znovu tedy opakujeme, že ceník by měl sloužit především k Vaší orientaci a rozhodně byste se při výměně neměli řídit pouze hodnotou karty, ale vzít v potaz také její limitaci, druh série a také oblíbenost daného hráče.


Časopis si můžete zakoupit také v našem obchodě, zde.


On-line registraci je možné provézt na: www.beckett.com.

 

 

N2IzNTBj