SLOVNÍČEK SBĚRATELE
ZÁKLADNÍ POJMY SBĚRATELŮ HOKEJOVÝCH KARET

Zde bychom Vás rádi seznámili se základními pojmy, které Vám pomohou lépe se orientovat v branži sběratelství hokejových karet.

Možná se ptáte, proč se taková spousta lidí rozhodla sbírat hokejové karty. Kartičkám se věnují lidé, pro které je hokej (nejen v NHL) neodmyslitelnou stránkou života. Právě díky tomuto koníčku se můžou přiblížit svým idolům a stát se svým způsobem součástí nejlepší hokejové ligy světa. Zvláště dnes, v době, kdy obstarat kartu s kouskem výstroje svého „hrdiny“ je poměrně jednoduché. Kolika z vás se zatajil dech při pohledu na nějaký nádherný exemplář vytažený zrovna z toho vašeho balíčku? Skvělý pocit se dostavuje pokaždé, když se vám podaří rozšířit sbírku o kousek, po kterém toužíte delší dobu. Celý život je především o plnění snů a právě spoustu těch hokejových si dokážeme splnit díky sbírání hokejových karet.

Hokejové forum a burzy

Sbírání hokejových karet se změnilo hlavně rozšíření internetu. Nejenže neuvěřitelně zrychlil komunikaci mezi sběrateli, umožnil okamžitě získat informace o novinkách či vydaných sériích, ale především poskytl možnost snadněji nakupovat a prodávat hokejové karty – u nás i v zámoří.

V roce 2011 jsme spustili česko-slovenský portál www.forum-hokej-karty.cz. Obrovským plusem je kromě velkého počtu návštěvníků ze Slovenska a Česka zejména výborná přehlednost a množství kategorií. Můžete zde prodávat, kupovat a vyměňovat karty, prezentovat svoji sbírku nebo si jen tak popovídat. Zajímavou rubrikou jsou box breaks. Koupíte si box a napíšete sem krátké hodnocení, ideální je samozřejmě přidat fotky kartiček. Podobné stránky u nás opravdu chyběly.

Největší hokejová burza se koná každoročně v listopadu v Torontu. Známá je pod názvem SportCard & Memorabilia Expo a setkávají se na ní sběratelé z celého světa. Právě na podobných akcích je vidět, že sbírání hokejových karet se nevěnují pouze „malé děti“, ale naopak je obrovským koníčkem pro spoustu dospělých. Obsazeno bývá více než 400 velkých stolů se všemožným sortimentem (od levnějších po doslova tisícidolarové kartičky, puky, repliky i hrané dresy a neuvěřitelné množství boxů). Nechybí ani skutečné legendy NHL, které vám po zakoupení speciálního lístku podepíší přinesené věci.

U nás v ČR se koná burza pravidelně každu první sobotu v měsíci v Praze, v Restauraci u Zábranských od 8:00 do 12:00. Vyjma prázdninových měsíců červenec a srpen.

Věříme, že Vám výše uvedené rady a vysvětlivky pomůžou k lepší orientaci, pokud byste přesto potebovali s čímkoliv poradit, neváhejte nás kontaktovat na: info@hokej-karty.cz.
N2Y0MT