2010-11 UPPER DECK SP Game-Used Preview

2010-11 Upper Deck SP Game-Used

Zdá se mi to jako včera, kdy jsem obdivoval první sérii s jersey kartou v každém (!) balíčku a letošní SP Game Used představují v pořadí již desáté vydání. Je velice složité vyhovět všem sběratelům, protože jsou opravdu nároční, vyžadují kartičky s velkými kousky všemožné hokejové výstroje (pokud možno nízce limitované), společně se spoustou podepsaných karet - nejlépe hráče jako jsou Gretzky, Orr a Crosby. Na druhé straně je potřeba říct, že pokud jsme ochotni platit částky blížící se 4000 korun za box o 6ti balíčcích, zasloužíme si rozhodně kvalitní produkt. Tím by měl být box SPGU.

  U sérií jako je tato, souhlasíte při koupi pokaždé s vysokou mírou rizika. Samozřejmě na vás čeká jersey karta v každém \"packu\", ale ta vám rozhodně vynaložené peníze navrátit nemusí. Na druhé straně jsou SP Game Used každoročně plné neuvěřitelným množstvím nádherných karet, chce to jen kousek štěstí…

  SP Game Used 2010-11 vypadají po grafické stránce velice příjemně. Většina sběratelů na různých, i zahraničních fórech, je chválí, ať už se dívají na řadové nebo limitované kartičky. Celkem 100 kusový základní set se skládá opravdu těžce, protože z boxu vytáhnete max. 10 řadových karet. Paralelní verze se jmenují Gold (100 kusů, u nováčků 50 kusů), Silver Spectrum (10 kusů) a Gold Spectrum (1 of 1).

\"careerlegacy\"

 
  Každý balíček obsahuje jednu memorabilia kartu. Většinou se samozřejmě jedná o jednu z 87 různých Authentic Fabrics. Samotné provedení sice nápadně připomínají jeden ze starších ročníku Hot Prospects, ale přesto jsou velice povedené! Authentic Fabrics existují navíc ve verzi Gold /100 a s patchem /35. Následují dual, triple, qaud, five, six, seven a eight-jersey karty, tedy kartičky s kouskem dresu a dvěma až osmi různými hráči.

\"spgugretzky\"

 
  Samotnou kapitolu představují patch karty. Existují v single, double až eight (8) verzi! Tedy karty s kouskem nášivky, s 3, 4, 5, 6, 7 nebo hned 8 různými hráči !!! Posledně jmenované karty jsou číslované 1 of 1 a jedná se o pouhé tři různé karty. Hart Trophy (Ovechkin, Clarke, Howe, H.Sedin, Thornton, Lemieux, Crosby, Gretzky), Conn Smythe Trophy (Malkin, Zetterberg, Beliveau, Toews, Lemieux, Messier, Roy, Nidermayer) nebo kvarteto hráčů z týmu USA a Kanada, jako vzpomínka na finále posledních OH z Vancouveru!

  Inked Sweaters (jersey karty s podpisem) jsou limitovány do 50 ks a v short print verzi o 15 kusech (mj. Crosby, Lemieux), Dual verze o 15 kusech (Kovalchuk/Brodeur, Hossa/Kane) a Dual SP verze (Gretzky/Lemieux, Roy/Brodeur, Howe/Yzerman) číslovaná do pouhých 5 kopií! Podobně vypadají i SIGnificant Numbers, ovšem série je navíc limitovaná do hráčova čísla dresu - i když Wayne Gretzky má na kartě své tradiční číslo 99 a pouhých 9 vydaných kusů.

\"spgusmid\"

  Čistě karty s podpisem nesou název SIGnificance (50 kusů), opět včetně limitovanější SP-verze (např. Orr, Messier, Toews) , EXTRA SIGnificance (Grezky/Howe, Hasek/Miller, Hossa/Gáborík) a Triple SIGnificance o 10 kusech (Eberle/Paajarvi/Hall a další).

  Součástí každého boxu je trojice nováčků limitovaných do dvou úrovní po 699, resp. 99 kusech. Bohužel v první skupině se nacházejí samozřejmě méně známí hráči a je jich celkem 90 (za zmínku stojí určitě Bobrovsky, Lindback nebo Niederreiter). Teprve potom následují limitovanější mladé hvězdy jako Hall nebo Seguin. K SP Game Used neodmyslitelně patří Rookie Exclusives Autographs - celkem 47 nejlepších nováčků na podepsané kartě s limitem do 100 kusů. Každoročně velice ceněná série, jejíž podpisy si drží hodnotu i v dalších letech, vždyť se jedná o hráčovu první sezónu!

\"spgurc\"


  Konečně se dostáváme k další velké skupině lákadel v podání SP Game Used. Jedná se Signed Manufactured Patches. Tedy vyrobená nášivka s podpisem určitého hráče. Celkem existuje několik verzí a do boxů jsou vkládány v poměru cca 1:4. Kromě tradičních Letter Marks (jméno hráče, 50 kusů), Team Marks (jméno týmu, 50 kusů), Retro Marks (bývalý tým, 50 kusů), Number Marks (číslo hráčova dresu, 25 kusů) nás čeká \"horká novinka\" v podobě Championship Marks. Jedná se vlastně o pocta pro vítěze Stanley Cupu. Celkem 7 různých nášivek speciálně připravených pro tuto sérii (čísla a písmena nejsou z dresu), opatřené podpisem přímo na písmenu a limitaci do 50 kusů. Sedm hrdinů (Hossa, Niemi, Toews, Byfuglien, Ladd, Sharp, Kane) po přiložení k sobě vytvoří krásný nápis 09-logo Stanley Cupu-10. Dokonalý dárek pro fanoušky Chicaga Blackhawks!

\"dfg\"

 
  Naopak série By The Letter obsahují celé písmeno z hráčova dresu, odlišíte je velice snadno. Jsou extrémně limitované, právě do počtu písmen hráčova jména. Např. Ovechkin o 8 kusech.

\"teammarks\"\"retrotemamarks\"

  Supreme Sticks (velký kusy hokejky) s limitem do 5ks, Fight Famous Faceoffs (2 hráči s kouskem fight strapu) a limitem do 2 ks - zajímavé dvojičky představují kupříkladu Jarome Iginla a Ladislav Šmíd nebo Colton Orr a Matt Carkner. Upper Deck zveřejnil první náhlady v průběhu podzimu, snad největší ohlas vzbudily Career Legacy. Jsou věnované hráčům, kteří svoji bohatou kariéru spojili se dvěma až čtyřmi kluby.  Zachycují kousek dresu nebo nášivky z dresu každého týmu a údaje o tom, ve kterých letech v daném týmu působil. Nechybí ani Letters of Distinction (1 of 1) nebo Game Gear karty. Právě podobné kousky představují hlavní důvod, proč jsou sběratelé ochotni riskovat a vyhledávají box o pouhých 6ti balíčcích.

\"supermestick\"

Shrnutí závěrem:

 
Každý ze šestice balíčků  obsahuje tři kartičky, včetně jedné jersey karty. Výrobce garantuje opět 3 Authentic Rookie s limitem do 999 kusů. Sesbírání základního setu představuje sběratelský oříšek, ale kvůli řadovým kartám se SP Game Used rozhodně nekupují...Výrobce navíc garantuje jednu memorabilia a jednu podepsanou kartu o maximálním počtu 100 kusů. Tolik populární Signed Manufactured Patches budou do boxů podle prvních plánů vkládány v poměru 1:4. (3 až 4 na case o 12 boxech). SP Game Used představují opravdu zajímavý produkt, který byl letos vylepšen o množství zajímavých nápadů. Pokud akceptujete vyšší cenu a máte chuť riskovat, máte skvělou příležitost.

Boxy 2010-11 UD SPGU můžete objednat zde.

 

Yzk1NTdkN