2010-11 PANINI DONRUSS HOCKEY HOBBY Preview

Panini Donruss 2010-11

Jak jistě víte, od této sezóny se kromě plně licencovaných produktů od Upper Decku budete setkávat i s kartičkami od Panini. Zajímavé je, že tato firma koupila práva k několika značkám, které nejednoho staršího sběratele vrátí ke svým kartičkářským začátkům - zpátky do poloviny 90.let. Z trojice Panini Certified, Score a Donruss se zaměříme na právě posledně jmenované.

  Série Donruss byla v 90.letech typická množstvím zajímavých inzertů a nádherným designem, přičemž produkt \"cenové střední třídy\". Sám jsem si je kupoval za 55,-Kč/balíček. Pro ty, kteří se s touto sérií seznámili v minulosti to bude do jisté míry cesta časem :) Návrat po téměř 15 letech.

  Protože ještě nemáme k dispozici informace o velikosti checklistu - odhaduje se 150 nebo 200 základních karet plus nováčci, zaměříme se spíše na provedení některých sérií. Osobně se mi design \"řadovek\" zdá poměrně zvláštní, hodně jej podle mého kazí, hranaté a zbytečně velké logo. To původní se mi líbilo mnohem více a bylo daleko decentnější, nicméně to je otázka vkusu každého sběratele. Samotné inzerty by se daly rozdělit do několika skupin - jako \"klasika\", která ničím nepřekvapí (Elite a Les Gardiens - věnovaná sběratelům gólmanů), naopak Ice Kings jsou nádherně kreslené a připomínají mi např. UD Artistic Impressions. Stejně tak Touch Times odkazující na drsné chlapíky (tzv. enforcers) z 80.let, navíc doplněná i o podepsanou verzi. Za provedení palec nahoru!

\"donruss\"donruss

  Další novinku tvoří Fans of the Game má představit různé známé osobnosti fandící hokeji jakými jsou např. Pamela Anderson, herec Michael Ontkean, zpěvák Tom Conners, který je známý jako autor hitu \"The Hockey Song\" nebo \"The Good Ole Hockey Game\". Mezi fanoušky Calgary nechybí Elisha Cuthebert nebo Jon Bon Jovi & New Jersey Devils.|

  Neoddělitelnou součást Donruss tvořili nováčci Rated Rookies (celkem 50 různých karet) vkládaných do balíčků v poměru 1:4, paralelní verze se samozřejmě jmenuje Press Proof a vyskytuje se jedna na box.

\"donruss\"\"

  Memorabilia karty jsou zastoupeny sérií Line of The Times. Pamětníci si jistě vzpomenou na stejnojmennou inzertní sérii v 1997-98 Donruss Preferred. V nových Donruss se ale jedná o triple memorabilia kartu. Poskytnuté obrázky zobrazují patch kartu, takže nejspíše si výrobce přichystal triple jersey a triple patch karty.

\"donruss\"donruss

Shrnutí závěrem:

Datum prodeje je plánováno na druhou polovinu listopadu. Cena boxu o 24 balíčcích po 10ti kartách je 1.790, -Kč. (tedy přibližně produkt určený jako konkurence UD Series 1). Každý box má obsahovat 2 memorabilia nebo podepsané karty, hned šest nováčků Rated Rookies, 1 Press Proof paralelku a mix inzertů (trojici Boys in Winter, dvě Ultimate Draft a po jednom Les Gardiens, Touch Times, Fans of the Game). Určitě zajímavá série, přesto hodnoty Rated Rookies budou mít zatím zřejmě menší hodnotu než zavedené Young Guns z UD Series 1. Příjemné je ale celkové množství karet na jeden box - 240 ks.

Objednat boxy PANINI DONRUSS 2010-11 můžete zde.
Objednat balíčky PANINI DONRUSS 2010-11 můžete zde.

 

ZThkOTE1Nz