2010-11 UD ARTIFACTS PREVIEW

2010-11 UPPER DECK ARTIFACTS

 Po letní přestávce se rozbíhají přípravné kempy, přátelská utkání a konečně začátkem října i nový ročník NHL. Právě toto období je každoročně spjato se sérii Artifacts. Nejedná se o kartičky zaměřené na mladší sběratele, je směřována především na \"kartičkáře\" ochotné vytáhnout z peněženky částku okolo 90 usd. Za tuto cenu jim přináší zajímavě provedené základní karty, mix memorabilia karet, podepsanou kartu v každém boxu a především záplavu paralelních kartiček, které se staly synonymem pro tuto sérii. 

 Jak již cena naznačuje, Artifacts nemají za cíl zaujmout počtem řadových karet - tomu odpovídá base set o 100 kartách. Samozřejmě nesmí chybět subset Stars/Legends o počtu 999 kusů v základní verzi. Vzhledem k tomu, že série je každoročně připravována před začátkem nového ročníku NHL, výrobce do ní nestihne vložit RC karty hráčů debutujících během října. Vše díky pravidlu, že hráč může mít kartu NHL až v době, kdy nastoupí k oficiálnímu zápasu NHL. Tento problém UD řeší nováčky ze závěru loňské sezóny s limitem do 999 kusů a dále redemption kartami. Tedy poukázkami na \"mladé pušky\" z nadcházející sezóny. Kartičky jsou také limitovány do 999 kusů a v boxu je najdete v podobě karty s logem určitého týmu nebo tzv. wild kartu s logem NHL. Stačí setřít kód a zaregistrovat kartu podle přiloženého návodu (viz článek o redemption kartách). U karty s logem týmu víte, ze kterého mužstva bude nováček pocházet, u wild karty je to překvapení. Každý box obsahuje jednu redemption kartu.

 Když jsem zmiňoval, že Artifacts jsou prošpikovány paralelními kartami, nelhal jsem vám. Podle posledních informací se máme těšit na Gold verzi (50 ks), Silver Rainbow (25 ks), Gold Rainbow (10 ks), Black (5 ks), Black podepsanou verzi (5 ks), což je hlavně u nováčků velice lákavé. Výrobce pro letošní ročník vynechal paralelní verzi o 100 kusech, takže se paralelky staly určitě sběratelsky zajímavější.

  Každý box obsahuje vždy jednu podepsanou kartu Auto-facts, i když v minulých letech byl výběr hráčů dost slabý a na kartách se objevovali především hráči ze třetích či čtvrtých útoků. Doufejme, že tento rok bude na AUTO-FACTS hodnotnější.

\"Artifacts\"artifacts\"rookie\"

 Velkou kapitolu tvoří memorabilia karty. Hned trojice v každém boxu o 10 balíčcích s tím, že alespoň jedna bude obsahovat minimálně dva různé hráče. Počet kopií opět klesl, tentokrát je základní verze limitována do 150 kusů (u memorabilia karet s jedním hráčem), Tundra tandems jsou ještě limitovanější - 65 kusů u dual a 50 kusů v triple verzi! Samozřejmě každá jersey karta má ještě verzi s nášivkami (patch). Systém paralelních verzí je samozřejmě zachovaný i u memorabilia karet, proto při troše štestí můžete narazit na nízce limitované karty pod 10 ks (verze /10, /5 nebo 1 of 1).

\"swatches\"\"frozen\"

Shrnutí závěrem:

Série určená pro náročnější sběratele. Hned na počátku nové sezóny nabízí množství zajímavých karet za cenu okolo 90 usd. Každý box obsahuje 10 balíčků po 4 kartách, nezaměřuje se tedy na milovníky základních setů. Přesto se v každé krabici můžete těšit hned na trojici memorabilia karet (alespoň jednu se dvěma či třemi hráči). Všechny memorabilia karty jsou limitovány do 150 ks a méně. Nechybí podepsaná karta. Dále 2 nováčci ze závěru sezóny 2009/10 a jedna redemption karta na nováčka z ročníku 2010/11 - všechny o 999 kusech. Dále dva inzerty Legends/Stars o 999 kusech a jedna paralelní kartičky o 50 ks a méně. Počítáte správně, každý balíček obsahuje nějaký zajímavý inzert a téměr každý druhý podepsanou nebo memorabilia kartičku! Artifacts vypadají letos opravdu dobře…

Objednat boxy UD ARTIFACTS HOBBY 2010-11 můžete zde.

 

MjFiNGFm