2010-11 PANINI CERTIFIED PREVIEW

Začínám s novinkou sezóny 2010-11, na kterou je většina sběratelů hodně zvědavá, protože jde po delší době o jiný produkt na trhu než Upper Deck a In the Game.

Panini útočí aneb konec monopolu Upper Decku


 
Firma Panini je důkazem, že i v dnešní době je možné zajistit si exkluzivitu na vydávání hokejových karet. Doby, kdy na trhu soutěžilo několik velkých výrobců, byly po posledních pět let čirou utopií. Upper Deck se po výluce stal jedinou firmou, která mohla bez jakýkoliv omezení vydávat kartičky s hráči NHL. Domníváme se, že exkluzivita jedné firmy kartičkám uškodila, proto samozřejmě vítáme nováčka - firmu Panini. Do jaké míry se změní či nezmění trh s hokejovými kartami je samozřejmě spekulací, ale na změně můžou vydělat především sběratelé - rozšíří se nabídka hokejových karet a jistě se dočkáme i několika inovací... Firmu Panini máte jistě spojenou se všemožnými samolepkami a sběratelskými předměty, přesto se ale jedná o velkou firmu vydávající fotbalové, basketbalové a baseballové karty. Firmě se podařilo získat práva na několik známých značek - starší sběratelé budou jistě pamatovat legendární Pinnacle Certified. Právě tento název nese první série od Panini.

Vážení sběratelé, Panini Certified Hockey 2010/11 přicházejí... 

Na úvod je potřeba zdůraznit, že novinka se drží osvědčeného receptu - množství paralelních verzí, pro kterou si ve druhé polovině 90.let získala značka Certified svoji oblibu. Informace, které výrobce prozatím poskytl nejsou úplné, ale série by měla vypadat následovně. Základní set tvořený 150 hráči, následuje 20 karet věnovaných legendám - Immortals s limitem do 500 kusů (mezi klasickými jmény mě zaujali např. Ken Dryden nebo Scott Stevens, tedy hráči, kteří se na kartičkách vyskytují sporadicky) a konečně 12 ks Rookies /799 nebo /999 (údaje se rozcházejí) ze závěru loňské sezóny. Jména jako P.K.Subban nebo Kadri nemusím jistě opakovat dvakrát.

\"\"\"\"

Další velkou skupinu karet představují zmiňované paralelní verze. Existují v podobě Mirror nebo Planinum (každá má pět podkategorií - Red, Blue, Gold, Emerald, Black lišících se limitací, od 999 až po 1 of 1). Z toho důvodu je dobré si kartičku prohlédnout, abyste náhodou nepřehlédli nějakou vzácnou paralelní verzi. Protože jsou Panini Certified sérií paralelních verzí, stejné série najdete kromě řadových karet také u memorabilia kartiček a podpisovek! Říkáte si správně, chudáci sběratelé určitého hráče, na druhou stranu velice zajímavé sbírání...

Nyní přistoupíme k inzertům. Z poskytnutých obrázků jistě zaujmou především Certified Champions - hráči, kteří vyhráli Stanley Cupu (celkem 25 kartiček, každá o 500 kusech), dále Top Choices (jedničky draftu), Masked Marvels (celkem 25 různých gólmanů - mj. Pavelec či Neuvirth). Zajímavým počinem jsou Collision Course (250 kusů), kartičky věnované drsným chlapíkům - Colton Orr, Konopka, Clutterbuck.

\"\"\"\"

Podepsané karty jsou zastoupeny nováčky (Rookie Signatures nebo Freshman Signatures) a nechybí ani Legends Signatures (Howe, Yzerman, Bobby Clarke, Bernie Parent a další).

\"\"

Samotná skupina memorabilia karet je podle prvních informací velice pestrá. Předběžný checklist udává, že každý hráč ze 150 kusového základního setu má mít i jersey kartu (Fabric of the Game), což si nedokážu v reále úplně představit. Stejně tak série Masked Marvels má existovat jak v podobě podepsaných karet, tak také jako memorabilia karty. Z poskytnutých obrázků jsou podle mého názoru nejpovedenější karty Big Men on Campus díky velkému kousku dresu a Junior Legacy Combos (např. Crosby/Lecavalier, Lindros/Tavares).

\"\"

\"\"

Shrnutí na závěr:

Box Panini Certified obsahuje 10 balíčků po 5 kartách, přičemž výrobce garantuje 2 memorabilia karty, 1 podepsanou kartu a dále jednu další memorabilia nebo podepsanou kartu. Tedy 4 zajímavé kartičky na 10 balíčků. Kromě toho 1 Mirror Red paralelní verze a další 4 paralelní verze nebo inzerty v každém boxu ! Cenově se dají přirovnat k UD Artifacts (v zámoří cca 90-95 usd). Každopádně se nejedná o řadovou sérii, spíš vyšší střední třídu. Každopádně zajímavý produkt na začátek hokejové sezóny a vzhledem k nabízenému obsahu i za zajímavou cenu. Datum vydání je plánováno na 20. řijna 2010.

Objednat boxy PANINI CERTIFIED HOBBY 2010-11 můžete zde.
Objednat balíčky PANINI CERTIFIED HOBBY můžete zde.

 

NGU3ZD